Moda na piercing bezpieczeństwo

Moda na ozdabianie uszu nie przyszła niespodziewanie. Jest ona z nami od tysiącleci. Zawsze jednak ogromną uwagę przywiązywano przede wszystkim do bezpieczeństwa samego zabiegu. Wszystkie narzędzia musiały być czyste i sterylne. Dzisiaj niestety jest z tym bardzo różnie.

Przekłuwanie uszu w domu

Wiele młodych dziewcząt próbuje na własną rękę sobie przekłuwać uszy. Jest to jednakże bardzo zły pomysł. Przekłuwanie uszu musi być wykonywane przez osoby, które się tym zajmują na co dzień i mają pojęcie co robią. Trzeba wiedzieć w jakim miejscu przekłuć, by później nie pojawiło się zgrubienie, czy stan zapalny. Inną sprawą wysterylizowane narzędzia służące do tego celu. Przekłuwanie uszu należy wykonywać jedynie sterylnymi narzędziami, w rękawiczkach na rękach i stosując jednorazową igłę. W przeciwnym razie można przenieść bardzo groźne choroby. W tym bardzo niebezpieczny wirus HIV.

Piercing

Jeśli chodzi o piercing to koniecznie należy go wykonywać tylko w ściśle określonych gabinetach kosmetycznych. Posiadamy wtedy gwarancję, że piercer zachowuje wszystkie konieczne zasady higieniczne i bezpieczeństwa. Stosowane kolczyki są antyalergiczne, są bez niklu i z pewnością będą właściwe do ozdobienia określonej części naszego ciała. Dodatkowo za wykonywaniem piercingu w salonie przemawiają również względy bezpieczeństwa. Jeśli samodzielnie będziemy starać się przekłuć sobie język lub nos, to możemy tylko niepotrzebnie uszkodzić te części ciała. W salonie, jeżeli taki zabieg wykonuje piercer, to ta ewentualność jest niemalże równa zeru. Rzecz jasna mogą się zdarzyć takie sytuacje, ale są to sporadyczne przypadki.
We wszystkim należy zachować umiar. Tak samo jest jeśli chodzi o ozdabianie naszego ciała kolczykami.

Tagi: , , , , , ,