Jakie kolczyki i gdzie

rodzaje kolczyków - piercing

rodzaje kolczyków - piercing

W sklepach i salonach do przekłuwania uszu możemy znaleźć całą masę najróżniejszych kolczyków. Mają one nie tylko różnorodny kształt, ale i także wielkość. Najpopularniejsze z nich są wykonywane ze słota i srebra. To właśnie je najczęściej zakłada się do uszu. W inne miejsca najczęściej stosuje się kolczyki z tytanu i z bioplastu.

Co to labret

Labret jest kolczykiem zakładanym z reguły do wargi lub ucha. Jest on wykonany z tytanu i bioplastu, gdyż nie podrażniają powstałej rany. Labret to stalowy pręt zakończony z jednej strony płaskim zabezpieczeniem przed wypadnięciem, a z drugiej strony posiada gwint, na jaki można nakręcać najróżniejsze zakończenia. Labret najczęściej zakładają sobie nastolatki. Najczęściej młodzi ludzie decydują się na mało widoczne zakończenia kolczyka, chociaż zdarzają się też i nieco bardziej ekstrawaganckie.

Kolczyki do nosa/języka/pępka

Dzisiaj przekłuwa się nie jedynie uszy, czy wargi, ale i również nos, język, pępek. Rzecz jasna do każdego miejsca na naszym ciele zakłada się zupełnie inne kolczyki. Ma to związek z charakterystyką naszego ciała. Do pępka nie założymy klasycznego kolczyka. Najczęściej kolczyki do pępka są typu banan. Łatwo je założyć, łatwo wyjąć. Możemy swobodnie wymieniać w nich również końcówki. Jeśli chodzi o kolczyki do języka to tutaj zakłada się tak zwane sztangi. Wszystko musi być odpowiedniej jakości. Kolczyki do nosa to najczęściej labret albo nostril. Nastolatkowie przekłuwając niektóre części swojego ciała nie mają pojęcia, co się z tym wiąże. Jeżeli nie wykonuje się właściwych zabiegów higienicznych, to najprawdopodobniej potrzebna będzie wizyta u lekarza i leki przeciwzapalne. Wystarczy jednak zwykły spirytus albo inny środek do dezynfekcji, by przeciwdziałać przykrym konsekwencjom nieodpowiedzialnego postępowania.

Tagi: , , , , , , ,