Wybór salonu

 

studio-piercing-wrocław-przekłuwanie-uszu-wrocław

studio-piercing-wrocław-przekłuwanie-uszu-wrocław

Kiedyś uszy przekłuwano zwykłą igłą do szycia. Potem dopiero zaczęły powstawać specjalne salony, w jakich to można było kupić kolczyki i jednocześnie przekłuć sobie uszy. Technika poszła w tym względzie bardzo do przodu.

Jak wybrać dobry salon?

Nie jedynie kobiety dzisiaj noszą kolczyki. Robią to również mężczyźni. Mamy przecież równouprawnienie i pełna dowolność w ozdabianiu swojego ciała. Aby jednak wszystko odbyło się pomyślnie i byśmy byli usatysfakcjonowani z usługi, to powinniśmy odpowiednio wybrać salon, w którym założymy po raz pierwszy kolczyki do uszu. Skupmy się na przekłuwanie uszu wrocław. Salonów tego rodzaju jest tam dużo. Zapytać warto na przykład koleżankę, w którym salonie ona była i jak się cały proces odbył. Czy jest przede wszystkim czysto, czy pistolet do przekłuwania ma sterylne igły i zakładane przy kliencie, czy obsługa posiada rękawiczki na rękach, czy same kolczyki są wykonane z odpowiednich i atestowanych tworzyw i najważniejsze – czy technika przekłuwania uszu jest bezbolesna. Jeśli źle się wykona otwór w uchu, to ucho nie chce się zagoić. Przeważnie puchnie i pojawia się stan zapalny. Trzeba więc dobrze rozważyć wszystkie możliwości.

Piercing

Oczywiście to, w jakim miejscu zakładamy sobie kolczyki, jest naszym indywidualnym wyborem. Kolczyki możemy nosić bowiem w najróżniejszych miejscach. Jedyną przeszkodą jest nasza pomysłowość oraz reakcja na ból. Wielu lekarzy apeluje, aby jednak piercing wykonywać po dogłębnym przemyśleniu tematu. Czasami bowiem młodzi ludzie przekłuwają sobie ciało w intymnych miejscach i nie myślą o odpowiednich zabiegach higienicznych przekłutych miejsc. Wdaje się infekcja, którą potem trudno jest wyleczyć. Najczęściej niestety nastolatek boi się powiedzieć o tym komukolwiek, ponieważ kolczyk założył bez ich wiedzy i zgody.

Upiększanie ciała

Piercing to dla wielu osób zabawa i czasami nosi znamiona artyzmu. Zawsze jednak potrzebna jest ogólna koncepcja. Przekłuwanie, dla przekłuwania nie ma najmniejszego sensu.

Tagi: , , , , ,