Informacje na temat body piercing

body-piercing-7

body-piercing-7

Body piercing ze względu na szalenie nietuzinkowy  jak również ekstremalny wymiar zmian uważany jest w dzisiejszej dobie za jedną z form zmiany wyglądu ciała. Jego historia sięga wieków jeszcze p.n.e a przebijanie skóry i noszenie różnego rodzaju kolczyków przewija się jako symptom specyficznego dekorowania ciała  większości kultur między innymi cywilizacji , które zamieszkiwały tereny Iraku czy Chin.

Na terytorium starożytnego Egiptu kolczyki do języka  przeznaczone były tylko dla najbliższych członków rodziny faraonów i były symbolem pokrewieństwa boskiego. W dzisiejszych czasach body piercing wrocław jest sposobem wyrażania swojej osobliwości i niepalnego modyfikowania ciała, który wzbudzić może pośród społeczeństwa niejednoznaczne wrażenia : u jednych zachwyt a u innych przerażenie.

Do najpopularniejszej formy obok tradycyjnego przekłucia ucha należy piercing pępka. Przekłucie skóry i noszenie kolczyka dotyczy zazwyczaj płatu skóry leżącej bezpośrednio pod bądź nad pępkiem. Przy piercingu pępka tak samo jak w przypadku warg a nawet ucha noszony jest labret, czyli kolczyk w kształcie pręta zakończonego z jednej strony płaskim kółkiem a z drugiej gwintem, na który zakręca się ozdobną końcówkę.

Z kolei najbardziej popularną formą body piercing jest przebicie sutka. Takiej zmianie wyglądu ciała podają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Za kolczyki stosowane są zazwyczaj ozdobne pierścienie albo sztangi. Odważniejsze osoby decydujące się na radykalniejszą zmianę wyglądu ciała wybierają nawet piercing narządów płciowych. Ten rodzaj przekłuwania intymnych części ciała oprócz walorów estetycznych dla wielu osób ma olbrzymie znacznie seksualne.

Tagi: , ,