Piercing rodzajem zmiany wyglądu ciała

piercing-body-modifications

piercing-body-modifications

Już od dawnych wieków cywilizacje w obrębie swojej kultury do modyfikacji wyglądu swojego ciała używały piercing. Dla jednych przebijanie skóry ciała było niebanalnym sposobem jego ozdobienia, a dla innych stanowiło symbol  przynależności do swojej społeczności a jeszcze dla innych formę oznaczenie statusu społecznego. Jeden z najciekawszych przekładów stanowić może piercing pępka wykorzystywany przez najbliższych członków rodziny faraonów.

Umieszczanie w pępku kolczyka na terytorium ówczesnego Egiptu wskazywało boskie pochodzenie i  przeznaczone było jedynie dla Faraona.

Z z upływem lat najbardziej popularną formę jaką przybrał piercing było przebijanie ucha i noszenie w nim kolczyka, który we współczesnych czasach używany jest jako jedna z najatrakcyjniejszych rodzajów biżuterii przeznaczonej zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

W dzisiejszych czasach dla nie malejącej grupy osób body piercing jest sposobem wyrażenia swojej inności poprzez  bardziej radykalną modyfikację swojego ciała. Kolczyki nosi się nie jedynie w uszach ale również w nosie, w pępku, nad brwią, na języku a nawet na intymnych częściach ciała. Mniej ekstremalną formę stanowić może piercing powierzchniowy, który głównie polega na przekłuciu skóry i wpięciu kolczyka na przykład pod szyją, na nadgarstku lub w okolicy kości miednicy. Ze względu na bardzo szybkie odrzucenie przez organizm piercingu powierzchniowego jest to wyłącznie tymczasowa forma niebanalnego zmiany wglądu ciała.  Po zdjęciu kolczyka ciało natychmiast goi się pozostawiając tylko mniej lub bardziej widoczną bliznę.

Tagi: ,