Pierwsze kolczyki

przekłuwanie-uszu-wrocław-6

przekłuwanie-uszu-wrocław-6

Ponieważ biżuteryjne kolczyki w uszach dodają elegancji i wdzięku wszystkim kobietom rodzice jeszcze malutkich dziewczynek decydują się na przekłucie uszu.  Sam zabieg jest niezbyt nieskomplikowany i prawie nie bolesny ale ze względu na niebezpieczeństwo zakażenia i wiążące się z tym kłopoty zdrowotne należy koniecznie zlecić go fachowcowi , który jest wyposażony w wymagany sprzęt.

Przekłuwanie uszu Wrocław w profesjonalnym salonie gwarantować może odpowiednie bezpieczeństwo.  W celu należytego zabezpieczenia przed pojawieniem się zagrożeń zdrowia, piercing przeprowadzany jest przy utrzymaniu nienagannej sterylności  i użyciu specjalnie do tego celu dedykowanego pistoletu i kolczyków.

Samo przekłucie uszu poprzedza odkażenie płatków i wyznaczenie miejsca, w którym ma będzie noszony kolczyk. Do pistoletu służącego do piercingu umieszczany jest wcześniej wskazany kolczyk, którego ostrym końcem dokonuje się przestrzelenia małżowiny usznej. Przed wyborem odpowiedniego kolczyka trzeba koniecznie zapytać czy jest on wykonany z nie wywołującego alergii metalu szlachetnego bądź stali chirurgicznej co gwarantuje nie wyłącznie szybkie ale dodatkowo bezproblemowe zagojenie miejsca przebicia. Taki rodzaj kolczyków jest nieco grubszy od standardowych modeli gdyż jego zadaniem jest na tyle rozepchanie dziurki w małżowinie by bez problemu można było założyć docelową biżuterię. Dzięki specjalnemu zapięciu motylkiem uzyskuje się wymaganą cyrkulację powietrza , która jest niezbędna w procesie gojenia. Dla utrzymania pełnego bezpieczeństwa kolczyki przeznaczone do przekłuwania uszu muszą być zapakowane w sterylne opakowania.

Tagi: ,