Przekłuwanie ciała, piercing – pożyteczna wiedza

labret-6

labret-6

Trend na ozdoby typu kolczyki ma swój początek już w czasach starożytnych, wówczas jednak ozdoba ucha była dostępna wyłącznie dla wybranych i majętnych mieszkańców. Może nas to dziwić ale kolczyki były min. wyznacznikiem przynależności do danej wspólnoty.
 W naszych czasach przekuwanie uszu nie robi wielkiej impresji. Obecna młodzież poczyniła wiele kroków do przodu i wyznaczyła innowacyjne ścieżki mody i trendów jak kolczyk w wardze z nadrukiem czy ostatnio niesłychanie popularne tunele w uszach.  Na starcie objaśnię, że modne tunele w uszach są nieodwracalnym następstwem intensywnego rozciągania uszu. Ciasną dziurkę sukcesywnie rozciąga się za pomocą prętów różnej wielkości wykonany ze stali chirurgicznej, po pewnym czasie w rozciągniętym uchu umieszcza się co raz większe tunele, które utrzymują efekt. Szybkie rozciąganie sprawia ból, więc jeśli chcemy wyeliminować nieprzyjemne uczucie nie śpieszmy się.  Istotne jest aby przebieg rozpychania ucha odbył się w jałowych wymogach i został dokonany przez znawcę w tej dziedzinie. Rozciąganie dziurek w uszach w niejałowych warunkach, a do tego przeprowadzane przez znajomego lub osobę nieupoważnioną do takich zabiegów może spowodować poważne komplikacje jak dokuczliwe to wyleczenia rany czy narośla.
Nowoczesne kolczyki do autentyczna twórczość. Bogactwo kształtów i odmian zasypuje rynek, możliwe, że za kilka lat kolczyki ze stali chirurgicznej, tytanu, srebra czy złota pozostaną wyparte przez kolczyki z kokosu, kamienia, drewna, rogu bawoła. Oferowane w bogatych postaciach jak np. spiralka, labret, twister, sztanga oraz różnych kolorach i ciekawych napisach opisują wyraźnie twórcze i nietypowe wykonanie.
 Przekuwanie ciała w obecnych czasach nabrało mocnego znaczenia. kolczyk w języku ze stali, nosie, brwiach, policzkach, pępku, wardze oraz wielu innych miejscach doskonale odzwierciedla znaczenie tego terminu.

Tagi: , , , , ,