Kolczyki i przebicia typu labret

labret6-piercingwroclaw.goob

labret6-piercingwroclaw.goob

Przy modyfikacji ciała do jakiej zdaniem wielu należy również piercing wykorzystywane są zróżnicowane modele kolczyków, których użycie zleży nie tylko od indywidualnych preferencji ale również od miejsca przebicia skóry. Wśród najpopularniejszych, ważne miejsce zajmuje labret. Jest to kolczyk w kształcie pręta z jednej strony wykończonego na stale przylutowanym, płaskim kółkiem a z drugiej gwintowaną końcówką. Po włożeniu w miejsce przekłucia ciała na nagwintowaną końcówkę nakręca się specjalnie do tego celu dostosowaną kulkę albo stożek.
Od używania kolczyka jakim jest labret fachowcy od piercingu zaczęli wyróżniać dwie metody przekłuć. Piercing labret dotyczy najczęściej przekłuć wykonywanych poniżej dolnej linii wargi choć także stosuje się tego rodzaju nazwę w przypadku przekłuwania całych okolic ust.

Standard labret

Ten rodzaj kolczykowania dotyczy okolic poniżej dolnej wargi. Po dokonaniu zabiegu nakłada się najczęściej kolczyk typu labret o długości od 8 do 14 milimetrów i grubości od 1,2 do 1,6 milimetrów. Rozmiar kolczyka dobiera się indywidualnie kierując się zasadami, że jego wielkość powinna obowiązkowo pozwalać na nieograniczone przesuwanie pręta. Okres gojenia się ranki metodą standard labret jak mówią fachowcy w zakresie piercingu wynosi zazwyczaj około półtora miesiąca.

Vertical labret

Piercing vertical stosuje się do przekłuć dolnej wargi. W tym przypadku zalecane jest noszenia kolczyka typu banan o grubości od 1,2 mm do 1,6 mm i średniej długości pręta 12 mm. Dokonując wyboru rozmiaru banana trzeba koniecznie pamiętać, iż kolczyk nie może uwierać świeżo przekłutej wargi łatwo się przesuwać.

Tagi: