Jak przechowywać biżuterię

Każda kobieta uwielbia biżuterię. Zakup kolejnej pary kolczyków jest zawsze usprawiedliwiony, nawet, jeśli posiadamy już 20 innych par. Często zdarza się jednak,że nasza biżuteria przechowywana jest w niewłaściwy sposób, przez niszczy się lub jej poszczególne elementy gubią się.  Jak zatem przechowywać biżuterię, aby utrzymać ją w porządku?
1. Naszyjniki – wszelkiego rodzaju łańcuszki, korale i naszyjniki najlepiej przechowywać na haczykach. Jeśli będą wisiały, unikniemy problemu z ich poplątaniem.
2. Bransoletki – warto przechowywać na specjalnych ekspozytorach, na których przewieszamy je lub umieszczamy na okrągłej formie, dzięki czemu nie odkształcają się.
3. Kolczyki – możemy je przechowywać w kuferku z przegródkami lub na specjalnej tablicy korkowej, w którą po prostu je wbijamy. Szczególnie przydatne jest to w przypadku, gdy mamy kolczyki ręcznie robione o nieregularnych kształtach oraz wykonane z materiałów, które łatwo mogą się uszkodzić.
4. Pierścionki – wygodnie możemy je przechowywać w szkatułkach, zwłaszcza tych ze specjalnymi wnękami na włożenie obręczy pierścionka. Świetnie sprawdzają się również stojaki, na przykład w formie dłoni z palcami, na które po prostu nakładamy pierścionki.
Za pomocą powyższych wskazówek Twoja biżuteria będzie zawsze na miejscu, a Ty w wygodny sposób będziesz mogła po nią sięgać.

Tagi: